bracket

EXPERT DOUBLES
142 team(s)
Double Elimination
100% complete


Group 1L Group 1W
Group 2L Group 2W
Group 3L Group 3W
Group 4L Group 4W
Group 5L Group 5W
Group 6L Group 6W
Group 7L Group 7W
Group 8L Group 8W
Final Group

Top Standings
1st  TOMMY YORE & Midori Kimura
Radek Drda & Felix Droese
Dan Packer & WILL STRANKS
JARED DRISCOLL & Mike Kyriss
5/6  TJ TOOZ & Nathan Olson
5/6  TOKUYA KOJIMA & JERRY TODD
7/8  Tommie Bagley & C J CANNON
7/8  MATTHEW JENKINS & SCOTT RAMSEY
9/12  JACKSON HALLIWELL & TONY MIRELES
9/12  EDDIE LUERAS SR & JEROME MARIA
9/12  ROBERTO LORIA & JORGE ALFARO
9/12  Bo Keener & Garret Clark
13/16  Jona Greve & Julian Wortmann
13/16  Steven WEITZ & MARTY BRAUN
13/16  SEAN LOTTERHOS & Matteo Gadioli
13/16  H P PERKINS & ROBERT BLANCHARD
17/24  EDAN STACHELEK & HANI NAJJAR
17/24  ADRIANNE LEE & LIZ HILL
17/24  SUNNY JIWANI & GENA MURRAY
17/24  Ekaterina Atanasova & Blagovesta Gerova
17/24  MELVIN OSBY & Jeff Molnar
17/24  JOHN HOWARD & Micah Mckinnon
17/24  Min Wu & John Hey
17/24  BRUCE WELTIN & NINO DIJOHN
  Winner's Bracket
  Loser's Bracket
  Eliminated
193/256th 129/192nd   65/96th   33/48th 17/24th  9/12th
 
 #1 Zuniga/Cuba 
\     Winner's
   Zuniga/Cuba 
\   Bracket
 
/  |   Group 1W
    42  8L28  Zuniga/Cuba 
\
 #128 CHIU/LE 
\  |  |
  22     CHIU/LE 
/  |
 #129 PIPKIN SENIOR/RUIZ 
/    |
      37  2L44  Hampel/Hampel 
\
 #64 Hampel/Hampel 
\    |  |
   Hampel/Hampel 
\  |  |
 
/  |  |  |
    32  8L27  Hampel/Hampel 
/  |
 #65 RUE/FUCHS 
\  |    |
 
 RUE/FUCHS 
/  |
 
/    |
      49  7L61  DIJOHN/WELTIN 
\
 #32 ESHRAGH/Gobran 
\    |  |
 
 ESHRAGH/Gobran 
\  |  |
 
/  |    |  |
    34  8L26  ESHRAGH/Gobran 
\  |  |
 #97 HUGHES/CASTRO 
\  |  |  |  |
 
 HUGHES/CASTRO 
/  |  |  |
 
/    |  |  |
      34  2L43  DIJOHN/WELTIN 
/  |
 #33 DIJOHN/WELTIN 
\    |   |  
 
 DIJOHN/WELTIN 
\  |  |
 
/  |  |  |
    18  8L25  DIJOHN/WELTIN 
/  |
 #96 Alaei/Alhabib 
\  |    |
 
 Alaei/Alhabib 
/  |
 
/    |
      16  8L81  Kimura/YORE 
 #16 Tumey/SPLAINE 
\    | Winner of
 
 Tumey/SPLAINE 
\  | Group 1W
 
/  |    |
    4  8L24  Tumey/SPLAINE 
\  |
 #113 YEP/RICHARDSON 
\  |  |  |
 
 YEP/RICHARDSON 
/  |  |
 
/    |  |
      42  2L42  BLANCHARD/PERKINS 
\  |
 #49 BLANCHARD/PERKINS 
\    |  |  |
 
 BLANCHARD/PERKINS 
\  |  |  |
 
/  |  |  |  |
    41  8L23  BLANCHARD/PERKINS 
/  |  |
 #80 Lee/Pipkin 
\  |    |  |
 
 Lee/Pipkin 
/  |  |
 
/    |  |
      16  7L62  Kimura/YORE 
/
 #17 Kimura/YORE 
\    |
 
 Kimura/YORE 
\  |
 
/  |    |
    25  8L22  Kimura/YORE 
\  |
 #112 Nasti/Shaffer 
\  |  |  |
 
 Nasti/Shaffer 
/  |  |
 
/    |  |
      25  2L41  Kimura/YORE 
/
 #48 Sielfeld/BAUMBACH 
\    |   
 
 Sielfeld/BAUMBACH 
\  |
 
/  |  |
    13  8L21  HENDRICKS/Veloso 
/
 #81 HENDRICKS/Veloso 
\  |  
 
 HENDRICKS/Veloso 
/
 
/