bracket

EXPERT DOUBLES
61 team(s)
Double Elimination
100% complete


Group C Group A
Group D Group B
Final Group

Top Standings
1st  RANDY CHAVEZ & ERIC SANCHEZ
OLIVIER LEVESQUE & Alexandre Lehouillier
A.C. Davis & VICTOR DAVIS
Adam Emmons & RANDY RAPOSO
5/6  JESSE BRUST & GEOFF SCARCHILLI
5/6  RAY MADDUX & JAMES RAYMOND
7/8  TOM JONES & JASON MCCALL
7/8  ROGER DEMERS & BRIAN DUBE
9/12  Jim Waterman & John Lee
9/12  Billy Atkisson & Jonathan Moore
9/12  MICHAEL BURNS & BRUCE WELTIN
9/12  CALVIN CHAN & Tom Mosher
13/16  Brendan Dillon & AHMED TAHA
13/16  KITTY SHADMAN & Dave Bodoh
13/16  Chris Forest & VICTOR LAM
13/16  Kyle Moss & Ellen Moon
17/24  Merv Buske & Ben Willfort
17/24  Steve Farthing & Clint Coyne
17/24  Joseph Fisher & Ray Schneider
17/24  Maryam Aly & Michael Wood
17/24  Dave Johnson & STAN PALOWSKI
17/24  SHAHYAR NIAKAN & AHMAD SHADMAN
17/24  SCOTT RAMSAY & Matt MCCROREY
17/24  ROB KADLE & JOHN SAJDAK
  Winner's Bracket
  Loser's Bracket
  Eliminated
49/64th 33/48th   17/24th   9/12th 5/6th  3rd
 
 #1 MCCROREY/RAMSAY 
\     Winner's
 MCCROREY/RAMSAY 
\   Bracket
 
/  |   Group A
    36  2L28  MCCROREY/RAMSAY 
\
 #32 TOOZ/Sherpa 
\  |  |
  18     TOOZ/Sherpa 
/  |
 #33 Almasary/JENKINS 
/    |
      6  1L44  DAVIS/Davis 
\
 #16 DAVIS/Davis 
\    |  |
  25     DAVIS/Davis 
10:00AM
\  |  |
 #49 BROWN/Giles 
/  |  |  |
    7  2L27  DAVIS/Davis 
/  |
 #17 Willfort/Buske 
\  |    |
  6     Willfort/Buske 
/  |
 #48 WESLEY/LEONARD 
/    |
      7  2L61  DAVIS/Davis 
\
 #9 WELTIN/BURNS 
\    |  |
  17     WELTIN/BURNS 
\  |  |
 #56 Schneider/Fisher 
/  |    |  |
    18  2L26  WELTIN/BURNS 
\  |  |
 #24 TAHA/Dillon 
\  |  |  |  |
  11     TAHA/Dillon 
/  |  |  |
 #41 Hulmes/MERRITT 
/    |  |  |
      26  1L43  SCARCHILLI/BRUST 
/  |
 #25 Barletta/Ryan 
\    |   |  
  38     Barletta/Ryan 
\  |  |
 #40 BLOWERS/CHAREST 
/  |  |  |
    10  2L25  SCARCHILLI/BRUST 
/  |
 #8 SCARCHILLI/BRUST 
\  |    |
  12     SCARCHILLI/BRUST 
/  |
 #57 KOCHER/Puterbaugh 
/    |
      15  1L81  DAVIS/Davis 
 #5 DOOLEY/LOTTERHOS 
\    | Winner of
  32     Burnett/Devito 
\  | Group A
 #60 Burnett/Devito 
/  |    |
    22  2L24  Bodoh/SHADMAN 
\  |
 #28 Bodoh/SHADMAN 
\  |  |  |
  29     Bodoh/SHADMAN 
/  |  |
 #37 Pluscauskis/Gonzalez 
/    |  |
      11  1L42  RAYMOND/MADDUX 
\  |
 #12 RAYMOND/MADDUX 
\    |  |  |
  18     RAYMOND/MADDUX 
10:00AM
\  |  |  |
 #53 Stremme/MEHRING 
/  |  |  |  |
    11  2L23  RAYMOND/MADDUX 
/  |  |
 #21 MARIANO/Rettazzini 
\  |    |  |
  19     TODD/Hassan 
/  |  |
 #44 TODD/Hassan 
/    |  |
      10  2L62  RAYMOND/MADDUX 
/
 #13 SHADMAN/NIAKAN 
\    |
  19     SHADMAN/NIAKAN 
\  |
 #52 Bowen/Mills 
/  |    |
    24  2L22  SHADMAN/NIAKAN 
\  |
 #20 E/MELCHIOR 
\  |  |  |
  11     Coyne/Farthing 
/  |  |
 #45 Coyne/Farthing 
/    |  |
      5  1L41  DUBE/DEMERS 
/
 #29 SARGENT/WEST 
\    |   
  15     SARGENT/WEST 
\  |
 #36 DECHERT/KIKA 
/  |  |
    11  2L21  DUBE/DEMERS 
/
 #4 DUBE/DEMERS 
\  |  
  8     DUBE/DEMERS 
/
 #61 Schonfeld/SUSSMAN 
/