bracket

ROOKIE DOUBLES
53 team(s)
Double Elimination
100% complete


Group C Group A
Group D Group B
Final Group

Top Standings
1st  Adrian Lopez & JEFFERY IGE JUNIOR
Victor LE & Stanley CHIU
Scott Sweeting & Sam DiJohn
JOHN MERCER & Danijel Tomic
5/6  ERIC KIM & Brian Takeuchi
5/6  Jamie To & Arnold Kenderian
7/8  Naveen Veeravalli & ANDREI TROK
7/8  John Greenley & Kevin Deibert
9/12  DANA Brewer & Tommy Brewer
9/12  Nagui Sorial & Rob Harlow
9/12  Alex Romero & Mark R Brubaker
9/12  Einer Langelett & Kane Iverson
13/16  JIM PROVOST & Matteo Gadioli
13/16  craig cook & COSMIN ATANASIU
13/16  MIKE CAMPOBASSO & Magid (MJ) Daraie
13/16  JEROMY ORTEGA & Chris Serrao
17/24  Mitchell Zook & Afshin Mirzazadeh
17/24  Daniel Kopas & Kelly E ADAMS
17/24  Bharath Hariharan & Bing Yep
17/24  KEITH THIBODEAUX & Benjamin Cornett
17/24  Alan Woods & Peter Games
17/24  Scott Sailor & STEPHEN BELL
17/24  Huanwen CHEN & Haoran ZHAO
17/24  Kevin Weadock & Hannah Yager
  Winner's Bracket
  Loser's Bracket
  Eliminated
49/64th 33/48th   17/24th   9/12th 5/6th  3rd
 
 #1 Urbanovich/Binder 
\     Winner's
 Urbanovich/Binder 
\   Bracket
 
/  |   Group A
    14  2L28  Serrao/ORTEGA 
\
 #32 Serrao/ORTEGA 
\  |  |
  38     Serrao/ORTEGA 
/  |
 #33 ATANASIU/cook 
/    |
      43  1L44  Brubaker/Romero 
\
 #16 Dubbeld/Hendrickx 
\    |  |
  58     Brubaker/Romero 
\  |  |
 #49 Brubaker/Romero 
/  |  |  |
    26  2L27  Brubaker/Romero 
/  |
 #17 Hey/Wu 
\  |    |
  64     Hey/Wu 
/  |
 #48 Martinez/RALSTON 
/    |
      38  2L61  IGE JUNIOR/Lopez 
\
 #9 TROK/Veeravalli 
\    |  |
   TROK/Veeravalli 
\  |  |
 
/  |    |  |
    12  2L26  IGE JUNIOR/Lopez 
\  |  |
 #24 IGE JUNIOR/Lopez 
\  |  |  |  |
  13     IGE JUNIOR/Lopez 
/  |  |  |
 #41 Kim/BEN ZARGUINE 
/    |  |  |
      12  1L43  IGE JUNIOR/Lopez 
/  |
 #25 PIPKIN SENIOR/RUIZ 
\    |   |  
  17     BELL/Sailor 
\  |  |
 #40 BELL/Sailor 
/  |  |  |
    15  2L25  BELL/Sailor 
/  |
 #8 TAYLOR/Taylor 
\  |    |
   TAYLOR/Taylor 
/  |
 
/    |
      22  1L81  IGE JUNIOR/Lopez 
 #5 Brewer/Brewer 
\    | Winner of
   Brewer/Brewer 
\  | Group A
 
/  |    |
    17  2L24  Brewer/Brewer 
\  |
 #28 WELLS/Allan 
\  |  |  |
  19     WELLS/Allan 
/  |  |
 #37 Fox/Fox 
/    |  |
      42  1L42  Brewer/Brewer 
\  |
 #12 MARTIN/DEESE 
\    |  |  |
  27     ZHAO/CHEN 
\  |  |  |
 #53 ZHAO/CHEN 
/  |  |  |  |
    25  2L23  ZHAO/CHEN 
/  |  |
 #21 Abbott/Sheppard 
\  |    |  |
  11     MACDONALD/Chorn 
/  |  |
 #44 MACDONALD/Chorn 
/    |  |
      18  2L62  DiJohn/Sweeting  
/
 #13 BARNETT/ALDACO 
\    |
  13     DiJohn/Sweeting  
\  |
 #52 DiJohn/Sweeting  
/  |    |
    6  2L22  DiJohn/Sweeting  
\  |
 #20 Mirzazadeh/Zook 
\  |  |  |
  14     Mirzazadeh/Zook 
/  |  |
 #45 Rahinel/Blake 
/    |  |
      30  1L41  DiJohn/Sweeting  
/
 #29 Cornett/THIBODEAUX 
\    |   
  26     Prowant/PROWANT 
\  |
 #36 Prowant/PROWANT 
/  |  |
    25  2L21  ADAMS/Kopas 
/
 #4 ADAMS/Kopas 
\  |  
   ADAMS/Kopas 
/
 
/