bracket

OPEN D Y P
61 team(s)
Double Elimination
100% complete


Group C Group A
Group D Group B
Final Group

Top Standings
1st  SCOTT KOCHER & Tony SPREDEMAN
RON OLSON & Arthur MITCHELL
TOM JONES & PAUL SMITH
Casti Constantinescu & STAN PALOWSKI
5/6  Richard Burnett & Bryan JONES
5/6  SEAN LOTTERHOS & AARON HILL
7/8  Jennifer Hulmes & Daniel COLTER
7/8  ROB KADLE & DAN BENATAR
9/12  FLOYD KIKA & George Barta
9/12  ROGER DEMERS & JOE FISHER
9/12  KEVIN WESTCOTT & OLIVIER LEVESQUE
9/12  SHAHYAR NIAKAN & DAVIN MEHRING
13/16  CLINT HILL SENIOR & MONTY MELCHIOR
13/16  Chris Forest & Chris Bowen
13/16  MICHELLE BRENDLE & JUSTIN SHAW
13/16  JESSE BRUST & BILLY SARGENT
17/24  KITTY SHADMAN & CHRISTINA FUCHS
17/24  DAVID WHIPPLE & Diego quiros artavia
17/24  MIKE CHAREST & AHMED TAHA
17/24  JASON BYRD & Greg Mendel
17/24  Kristin Grogan & JASON MCCALL
17/24  Alexis Deslauriers & Jesse Haw
17/24  KEN ODA & Clint Coyne
17/24  Joseph Fisher & Kyle Moss
  Winner's Bracket
  Loser's Bracket
  Eliminated
49/64th 33/48th   17/24th   9/12th 5/6th  3rd
 
 #1 ANTHONY/Mills 
\     Winner's
 ANTHONY/Mills 
\   Bracket
 
/  |   Group A
    32  2L28  SPREDEMAN/KOCHER 
\
 #32 SPREDEMAN/KOCHER 
\  |  |
  28     SPREDEMAN/KOCHER 
/  |
 #33 Kovaleski/SHADMAN 
/    |
      27  1L44  SPREDEMAN/KOCHER 
\
 #16 Williamson/Riter 
\    |  |
  23     RAYMOND/DEVITO 
\  |  |
 #49 RAYMOND/DEVITO 
/  |  |  |
    23  2L27  HILL/LOTTERHOS 
/  |
 #17 HILL/LOTTERHOS 
\  |    |
  2     HILL/LOTTERHOS 
/  |
 #48 Haw/Deslauriers 
/    |
      27  2L61  SPREDEMAN/KOCHER 
tba Saturday not before noon
\
 #9 Whiting/MADDUX 
\    |  |
  21     Whiting/MADDUX 
\  |  |
 #56 Lomberg/Giles 
/  |    |  |
    25  2L26  TAHA/CHAREST 
\  |  |
 #24 TAHA/CHAREST 
\  |  |  |  |
  12     TAHA/CHAREST 
/  |  |  |
 #41 MATTIONI/Pluscauskis 
/    |  |  |
      19  1L43  MEHRING/NIAKAN 
/  |
 #25 SARGENT/BRUST 
\    |   |  
  13     SARGENT/BRUST 
\  |  |
 #40 Quiros/MERRITT 
/  |  |  |
    30  2L25  MEHRING/NIAKAN 
/  |
 #8 DECHERT/PRISO 
\  |    |
  14     MEHRING/NIAKAN 
/  |
 #57 MEHRING/NIAKAN 
/    |
      15  1L81  SPREDEMAN/KOCHER 
 #5 Swanson/Devito 
\    | Winner of
  27     COLTER/Hulmes 
\  | Group A
 #60 COLTER/Hulmes 
/  |    |
    30  2L24  COLTER/Hulmes 
\  |
 #28 Atkisson/Alzahrani 
\  |  |  |
  16     MARIANO/Moffett 
/  |  |
 #37 MARIANO/Moffett 
/    |  |
      31  1L42  COLTER/Hulmes 
\  |
 #12 Moore/Sailor 
\    |  |  |
  17     Moore/Sailor 
\  |  |  |
 #53 SCARCHILLI/HESS 
/  |  |  |  |
    16  2L23  quiros artavia/WHIPPLE 
/  |  |
 #21 MELCHIOR/HILL SENIOR 
\  |    |  |
  18     quiros artavia/WHIPPLE 
/  |  |
 #44 quiros artavia/WHIPPLE 
/    |  |
      4  2L62  PALOWSKI/Constantinescu 
tba Saturday not before noon
/
 #13 Lehouillier/Aly 
\    |
  19     Lehouillier/Aly 
\  |
 #52 Stremme/BURNS 
/  |    |
    29  2L22  SHAW/BRENDLE 
\  |
 #20 Cralle/SAJDAK 
\  |  |  |
  22     SHAW/BRENDLE 
/  |  |
 #45 SHAW/BRENDLE 
/    |  |
      30  1L41  PALOWSKI/Constantinescu 
/
 #29 Almasary/Jorgensen 
\    |   
  30     Lee/Dillon 
\  |
 #36 Lee/Dillon 
/  |  |
    25  2L21  PALOWSKI/Constantinescu 
/
 #4 Farthing/WELTIN 
\  |  
  17     PALOWSKI/Constantinescu 
/
 #61 PALOWSKI/Constantinescu 
/