bracket

ROOKIE DOUBLES
19 team(s)
Double Elimination
100% complete


Group B Group A

Top Standings
1st  LEN DEESE & Mike R Smith
Tim COLDREN & Logan Hearn
MICHAEL LE & Bobby MARTIN
CHASE ROBICHAUX & Mike EVANS
5/6  Daphne Wells & Jay Alaei
5/6  Benjamin Cornett & Kirk Chauffe
7/8  Brennan Louque & Tad Brack
7/8  Tony Tocco & JASON POUNDS
9/12  Jason Thibodeaux & JEROME JONES
9/12  Mark Anderson & Darrin (Bubby) Schaubhut
9/12  LARRY JENKINS & RON GANION
9/12  FERREL ZELLER & SIDNEY BOURQUE
13/16  Joelle AUCOIN & Diane WEBRE
13/16  Tammy VINCENT & Abby LAYTON
13/16  Victoria TAURASSI & CHRISTIANE COFFEY
13/16  JAMES EASTERLING & Rob Nasello Jr.
17/24  Cole Lowe & Beau Guidry
17/24  Brandon UNDERHILL & Tyler Flynn
17/24  Steven RUIZ & Melissa PAGAN
  Winner's Bracket
  Loser's Bracket
  Eliminated
25/32nd 17/24th    9/12th   5/6th 3rd 
 
 #1 POUNDS/Tocco 
\    Winner's
   POUNDS/Tocco 
\  Bracket
 
/  |  
    13  A1  POUNDS/Tocco 
\  Smith/DEESE 
\
 #17 Guidry/Lowe 
\  |  | Champion  \
  15     JONES/Thibodeaux 
/  |   |
 #16 JONES/Thibodeaux 
/    |   |
      19  B1  Alaei/Wells 
\   |
 #9 LAYTON/VINCENT 
\    |  |   |
   LAYTON/VINCENT 
\  |  |   |
 
/  |  |  |   |
    19  A2  Alaei/Wells 
/  |   |
 
\  |    |   |
   Alaei/Wells 
/  |   |
 #8 Alaei/Wells 
/    |   |
      8  C1  Hearn/COLDREN 
\   |
 #5 EVANS/ROBICHAUX 
\    |  |   |
   EVANS/ROBICHAUX 
\  |  |   |
 
/  |    |  |   |
    11  A3  EVANS/ROBICHAUX 
\  |  |   |
 
\  |  |  |  |   |
   Schaubhut/Anderson 
/  |  |  |   |
 #12 Schaubhut/Anderson 
/    |  |  |   |
      10  B2  Hearn/COLDREN 
/  |   |
 #13 Hearn/COLDREN 
\      |   |  
   Hearn/COLDREN 
\  |  |   |
 
/  |  |  |   |
    3  A4  Hearn/COLDREN 
/  |   |
 
\  |    |   |
   PAGAN/RUIZ 
/  |   |
 #4 PAGAN/RUIZ 
/    |   |
      3  D  Smith/DEESE 
\ |
 #3 Chauffe/Cornett 
\    | Winner of  ||
   Chauffe/Cornett 
\  | Winners  ||
 
/  |    |  ||
    10  A5  Chauffe/Cornett 
\  |  ||
 #19 Flynn/UNDERHILL 
\  |  |  |  ||
  12     BOURQUE/ZELLER 
/  |  |  ||
 #14 BOURQUE/ZELLER 
/    |  |  ||
      10  B3  Chauffe/Cornett 
\  |  ||
 #11 WEBRE/AUCOIN 
\    |  |  |  ||
   WEBRE/AUCOIN 
\  |  |  |  ||
 
/  |  |  |  |  ||
    17  A6  Brack/Louque 
/  |  |  ||
 
\  |    |  |  |/
   Brack/Louque 
/  |  |  |
 #6 Brack/Louque 
/    |  |  |
      14  C2  Smith/DEESE 
/  |
 #7 COFFEY/TAURASSI 
\    |  |
   COFFEY/TAURASSI 
\  |   1    |
 
/  |    |  |
    18  A7  Smith/DEESE 
\  |  |
 
\  |  |  |  |
   Smith/DEESE 
/  |  |  |
 #10 Smith/DEESE 
/    |  |  |
      12  B4  Smith/DEESE 
/  |
 #15 Nasello Jr./EASTERLING 
\      |  
  13     MARTIN/LE 
\  |  |
 #18 MARTIN/LE 
/  |  |  Hearn/COLDREN 
/
    15  A8  MARTIN/LE 
/ Winner of
 
\  |   Losers
   GANION/JENKINS 
/
 #2 GANION/JENKINS 
/